fbpx

Uwaga: Z Krakowa, Wrocławia oraz Rzeszowa leci na Mazury samolot rejsowy. Jest to jedna z najwygodniejszych, najszybszych i najtańszych form dotarcia do nas. Odbierzemy Cię z lotniska 🙂

Joga, pranayama, medytacja, makrama
w niezwykłym ośrodku, pośród lasów,
nad jednym z najczystszych jezior Warmii i Mazur

16-18.09.2022
Totalne LAST MINUTE! Tylko 900 zł!

Wybierz dogodną formę transportu a z chęcią odbierzemy Cię z lotniska czy z dworca w Szczytnie lub Gromie.

Kontakt: (+48) 535 535 570 lub info@equilibrium.edu.pl

Zarezerwuj swoje miejsce!

Ilość miejsc ograniczona/grupa max 15 osób

Zapraszają:

Wejdź z nami na ścieżkę poszukiwania siebie, poprzesz sztukę ruchu, oddychania, uważności oraz rękodzieła.

Pozostaw zgiełk miasta, stres, napięcie, wieczny pośpiech i walkę z codziennością i zanurz się z nami w praktyce uważności. Vinyasa Krama Joga pomoże Ci odnaleźć równowagę fizyczną, oraz psychiczną poprzez ćwiczenia dostosowane do Twojego indywidualnego rytmu.  Są to płynne sekwencje ruchów i pozycji (assan), zsynchronizowane ze spokojnym oddechem.

Odgoń wszystkie troski, napięcia i zmartwienia, podczas zajęć głębokiego relaksu, medytacji i pranayamy (ćwiczenia oddechowe).

Warsztaty tworzenia makramy oraz mikromakramy odkryją przed tobą wspaniały świat medytacji poprzez rękodzieło. Nauczysz się podstawowych splotów i stworzysz swoje własne autorskie dzieła, które weźmiesz ze sobą do domu. 

Zachęcamy również do wzięcia udziału w atrakcji dodatkowe, czyli w spływie kajakowym jedną z najpiękniejszych turystycznych rzek na Warmii. Spływ o niskim stopniu trudności.

Dla zainteresowanych dostępny jest masaż oraz sauna.

Wszystkiego tego doświadczysz w zupełnie unikalnej przestrzeni. Pośród ogromnych lasów, nad samym jeziorem, w miejscu intelektualnej i artystycznej pracy twórczej. Dom ugości nas w swoich ekskluzywnych przestrzeniach, nakarmi nas wspaniałym wegetariańskim jedzeniem oraz niezwykłą energią starej drewnianej stodoły, przepięknych wnętrz, niezwykłego otoczenia oraz ciepłej gościnności. 

Zajęcia poprowadzą:

Olga Szkonter

Dyplomowana nauczycielka vinyasa krama jogi i filozofka z wykształcenia. Jej przygoda z jogą rozpoczęła się w 2005 roku. W odpowiedzi na potrzebę uporządkowania własnych doświadczeń rozwinęło się niej zainteresowanie wschodnimi praktykami i ich terapeutycznym potencjałem.
Przełomowym doświadczeniem na drodze tych poszukiwań było spotkanie z Maciejem Wielobobem i intensywna praktyka pod jego okiem, która zaowocowała rozpoczęciem ścieżki nauczycielskiej.
Od tamtej pory ogromny wpływ na jej własną praktykę i styl uczenia miały również metoda A. Lowena, technika uwalniania D.R. Hawkinsa, joga nidra i praktyka BBTR.
Medytuje i uczy medytacji w linii sufizmu uniwersalnego Hazrata Inayata Khana.
Od dziesięciu lat prowadzi regularne zajęcia jogi dla grup o różnych potrzebach, zajęcia indywidualne, a także warsztaty – stacjonarne i wyjazdowe; pracuje z seniorami i kobietami w ciąży. Szkoli przyszłych nauczycieli jogi na podyplomowych studiach w Akademii Praktyków Jogi w Katowicach.

W praktyce szuka rozluźnienia, lekkości i radości.

Joga metodą Vinyasa Krama, medytacja, pranayama, relaks

Katarzyna Jasińska

Nauczyciel, trener, zoopsycholog, behawiorysta. Od wielu lat szkoli ludzi w Polsce bazując na autorskich metodach pracy z energią. Od dziecka zajmuje się rękodziełem, między innymi sztuką tworzenia makramy oraz biżuterii z kamieni półszlachetnych oraz kryształów. Pasjonatka terapii roślinnych w tym alchemii ziół. Entuzjastka gotowania oraz cukiernictwa. Zgłębia tajniki japońskiej sztuki Shinrin Yoku, morsując i uprawiając kąpiele leśne. 

Znana przede wszystkim jako trener koni oraz ludzi metodami naturalnym oraz trener i sędzia dyscypliny Working Equitation.

Jako gospodyni warsztatów będzie odkrywać przed wami mniej oczywiste, aczkolwiek bardzo istotne w jej życiu pasje. 

Córka Krzysztofa Jasińskiego, założyciela i twórcy Studio Grom.

Makrama, praca z kryształami, kąpiel leśna

Joga, pranayama, medytacja, makrama,
w niezwykłym ośrodku, pośród lasów,
nad jednym z najczystszych jezior Warmii i Mazur

16-18.09.2022
Totalne LAST MINUTE! Tylko 900 zł!

Kontakt: (+48) 535 535 570 lub info@equilibrium.edu.pl

Zarezerwuj swoje miejsce!
Wybierz dogodny pakiet.

Ilość miejsc ograniczona/grupa max 15 osób


Opis zajęć:

Joga Vinyasa Krama

Vinyasa krama joga to harmonijna metoda, w której integrujemy świadomy oddech, ruch i uważność.
Płynny, miękki i miarowy ruch porusza wszystkie struktury ciała, poprawia mobilność, odpowiednio wzmacnia, ale też uelastycznia i rozluźnia.
Przechodząc płynnie między pozycjami szukamy poczucia wygody, stabilności, wolności od napięcia, poczucia wewnętrznej przestrzeni i radości.
Zachowując uważność pracujemy w obrębie swoich możliwości i dostosowujemy pozycje do swoich potrzeb, co czyni tę metodę efektywną, a nieagresywną. Sekwencje vinyasy dopełnia relaksacja, ćwiczenia uważności oddechu (pranajamy) i medytacja.

Pranajama

Pranajama to szeroka gama praktyk związanych z uważnością kierowaną na oddech. W podstawowej formie uwzględnia aspekt fizjologiczny – uczy wydłużania oddechu, zatrzymań oddechu, nadawania określonych rytmów – dzięki czemu zwiększa wydolność i możliwości płuc. Wśród różnych pranajam znajdziemy proste warianty przygotowawcze, oczyszczające, projekcyjne, połączone z wizualizacją lub liczeniem długości oddechów, które mają również potencjał zwiększania koncentracji.
Docelowo jednak te praktyki mają dużo głębszy wymiar. Jogini wierzą, że poprzez praktykę pranajamy jesteśmy w stanie kontrolować przepływ siły witalnej (prana), usuwać blokady energetyczne i rozszerzać swoją świadomość.

Medytacja

Medytacja jest głęboką praktyką będącą ukoronowaniem technik koncentracji i uważności. Jest jak wewnętrzna podróż – od tego, co doświadczamy jako zmienne, nadaktywne, ograniczające, automatyczne – do tego, co w nas niezmienne, stałe i wolne.
W filozofii Wschodu uważa się, że medytacja uwalnia od cierpienia i prowadzi do poznania i zrealizowania swojej prawdziwej natury. Na Zachodzie wiele osób stosuje ją jako technikę pogłębienia koncentracji, redukcji stresu i pogłębienia kreatywności.
Dzięki medytacji uczymy się skupienia, wyciszenia, uwalniania wewnętrznych napięć, odkrywamy i oduczamy się tego, co w nas nawykowe i ograniczające.

Sztuka tworzenia makramy

Znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika wiązania przedostała się do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii. W średniowieczu stosowano ją głównie do ozdoby królewskich szat, w późniejszych wiekach wykonywano również pokrycia na łoża, sofy, fotele. 

Stosując ją można wyplatać wiele rzeczy poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, hamaki, dywaniki, kończąc na torebkach i plecakach. Do wyrobu przedmiotów za pomocą technik makramy można używać nici lnianych, bawełnianych, konopnych, jedwabnych i innych.

Na zajęciach stworzysz swój własny kwietnik oraz makramę ścienną. Wszystkie materiały warsztatowe są wliczone w cenę, a wykonane prace możesz zabrać ze sobą do domu.

Cena warsztatów obejmuje:

Cena:
16-18.09.2022 - 1100 zł
Totalne LAST MINUTE! Tylko 900 zł

Dla chętnych masaż oraz sauna płatne dodatkowo.
(chęć umówienia masażu należy zgłosić wcześniej)

Studio Grom

Grom 96, 12-130 Pasym

Wszystko zaczęło się od idei – domu, miejsca, które będzie wystarczająco duże, by pomieścić zespół teatralny w intensywnym warsztacie w kierunku samorozwoju, samopoznania. W bezpośrednim kontakcie z przyrodą, w głębokim szacunku dla natury. Domu, który daje spokój i wytchnienie po dniu wytężonej artystycznej pracy.
Studio Grom to uroczysko usytuowane w parku nad jeziorem, z daleka od wsi. Zabytkowa stodoła przystosowana do zajęć. Wygodny pensjonat. Jedno z najczystszych jezior w Polsce. Las i cisza. Odnawialne źródła energii. Własna woda zdatna do picia. Liczne księgozbiory i teatralne artefakty. Niezwykła różnorodność flory i fauny. Fleksitariańska kuchnia. Szansa, by odpocząć.

Gospodarze, który cieszą się, goszcząc..

Studio Grom znajduje się niecałe 30 min od lotniska Olsztyn (Szymany).
Z Krakowa, Wrocławia oraz Rzeszowa leci na Mazury samolot rejsowy. Jest to jedna z najwygodniejszych, najszybszych i najtańszych form dotarcia do nas. Odbierzemy Cię z lotniska 🙂

Joga, pranayama, medytacja, makrama,
w niezwykłym ośrodku, pośród lasów,
nad jednym z najczystszych jezior Warmii i Mazur.

16-18.09.2022
Totalne LAST MINUTE! Tylko 900 zł!

Kontakt: (+48) 535 535 570 lub info@equilibrium.edu.pl

Zarezerwuj swoje miejsce!

Ilość miejsc ograniczona/grupa max 15 osób

Created by Katarzyna Jasińska, 2021